Mobilní a kombinované služby

Jaké je pokrytí signálem

Pokrytí mobilním signálem je totožné se sítí Vodafone (http://www.vodafone.cz/mapa-pokryti/).

Přenos mobilního čísla

Můžete si k nám přenést číslo kteréhokoli českého mobilního operátora a je to ZDARMA. Více viz detaily o přenosu čísla (http://www.fayn.cz/tarify/preneseni-stavajiciho-telefonniho-cisla/).

Mohu mít pod jedním účtem více čísel?

Ano, můžete mít v jednom zákaznickém účtu více čísel. Každé mobilní číslo musí mít zvolený svůj tarif. Dokonce můžete mít pod jedním účtem i svou pevnou telefonní linku.

Kdy, kde a jakou SIM kartu dostanu?

Dodáváme univerzální mini/micro SIM kartu (micro kartu lze snadno vyloupnout z mini karty). NanoSIM dodáváme na základě žádosti. SIM kartu dostanete poštou nebo kurýrem, dle našich preferencí. Osobní odběr není možný. Kartu obdržíte do 10 dnů od objednání, u tarifu BASIC po zaplacení zřizovacího poplatku, u platby fakturou po podpisu smlouvy.

Jaké čísla nabízíte?

V případě, že máte zájem o nové mobilní číslo, po zpracování Vaší objednávky Vám přidělíme číslo z našeho rozsahu 778 151 xxx.

Jak mohu dobít kredit?

Dobití kreditu můžete provést několika způsoby. Převodem z Vašeho bankovního účtu, platební kartou (http://www.fayn.cz/dobijeni-a-platby/), na přepážce pošty nebo kterékoliv banky. V principu jde o to, poslat peníze na náš bankovní účet (1148000001/5500 Raiffeisenbanka) pod správným variabilním symbolem. Jako variabilní symbol vždy uvádějte Identifikátor svého telefonního účtu. Naleznete jej po přihlášení v horní části ve své Individuální zóně (https://muj.fayn.cz/). Více informací o dobíjení a ...

Jaké jsou zřizovací poplatky?

Zřízení tarifu v celkové výši nad 98 Kč vč. DPH je ZDARMA. U tarifů v celkové výši do 98 Kč vč. DPH je jednorázově zpoplatněno 121 Kč vč. DPH.

Jaké jsou závazky?

Při platbě dopředu (kredit) v podstatě žádné. Pokud si zvolíte nenulový tarif, musíte mít na začátku měsíce dostatečný kredit, aby bylo možné strhnout paušální poplatek a přidělit patřičné volné jednotky a ceny. Pokud kredit mít nebudete, spadnete do režimu tarifu bez poplatku. V kreditním účtu je také nutné během 3 měsíců utratit alespoň 200 korun s DPH, jinak může být služba zrušena. Při platbě fakturou zpětně platí pouze ujednání o minimální výši plnění - tedy nejnižší fakturovaná měsíční čás...

Přidělení volných jednotek

Paušál se strhne na začátku měsíce a na základě toho se přidělí volné jednotky. Při zřízení služby voláte za příslušné ceny k danému tarifu, avšak volné jednotky se nepřidělují. Pokud nemáte na začátku měsíce dostatečný kredit pro stržení paušálu, volné jednotky se nepřidělí.

Převod volných jednotek

Nevyčerpané volné jednotky se z jednoho měsíce do dalšího nepřevádí.

Změna tarifu

V průběhu času můžete změnit tarif. Kdykoliv se rozhodnete přejít z aktuálního tarifu na jiný tarif, přečtěte si podmínky k přestupu mezi tarify (http://www.fayn.cz/tarify/podrobny-cenik/) a objednejte si změnu tarifu e-mailem na adrese info@fayn.cz (mailto:info@fayn.cz).

Jak na mobilní Internet?

Připojíte-li se na Internet, automaticky se spustí balíček dat na 24 hodin o objemu 25 MB. Ke každému tarifu si také můžete ve své zákaznické zóně objednat balíček dat na měsíc (opakující se až do odvolání) - například balíček 150 MB na měsíc za 80 Kč. Po vyčerpání objemu balíčku klesne rychlost na 20 kb/s.

Nastavení mobilního internetu

V zákaznické zóně muj.fayn.cz přejděte do Nastavení - Mobilní data. Zde najdete odkaz na konfiguračního průvodce pro Váš přístroj. Z něj si můžete nechat poslat SMS, která Váš přístroj automaticky nakonfiguruje. Pokud Váš přístroj konfigurační SMS nepodporuje, získáte zde návod pro manuální konfiguraci. Pro APN přístupový bod zadávejte vždy "Internet-Q" a jméno "GPRS Web". Heslo pro MMS je 'mms' Další detaily následující obrázky:

Je roaming ve výchozím stavu povolen?

Ano, ovšem pokud vlastníte SIM kartu vystavenou před 1. 3. 2014, zde roaming v základu povolen není. Pro jeho aktivaci napište žádost na pomoc@fayn.cz.

Jaký je rozdíl mezi VoIP sítí FAYN a mobilní GSM sítí FAYN?

FAYN využívá dvě oddělené telekomunikační sítě. VoIP síť FAYN slouží pro přenos hlasu přes Internet, kdežto mobilní síť FAYN využívá infrastrukturu mobilního operátora. Pokud si zvolíte kombinovaný tarif, získáte přístup do obou těchto sítí. Volání mezi těmito sítěmi není zdarma.

Jaký je rozdíl mezi kombinovanou mobilní a čistě VoIP službou?

FAYN je virtuální mobilní operátor a nabízí klasické služby mobilního volání, SMS a dat. K tomu automaticky přidává možnost výhodného internetového volání. Proto tyto tarify nazýváme kombinované. Čistě internetové (VoIP) tarify nabízíme též - ty lze využívat s jakýmkoli připojením k internetu a nejsou nijak vázány na naše mobilní služby. Ke každému mobilnímu tarifu automaticky přidělujeme VoIP tarif COMFORT nebo ECONOMIC s vlastním číslem. Využívat je můžete (lze s nimi volat ještě levněji)...

Podporujete internetbanking?

Internetbanking (internetové bankovnictví), neboli přímý přístup k bankovnímu účtu z Vaší SIM nepodporujeme. Avšak většina bankovních ústavů má své vlastní aplikace do chytrých mobilních telefonů, kterými můžete snadno ovládat svůj účet. Stejně tak lze použít webový prohlížeč na Vašem mobilním telefonu a běžným způsobem se přihlásit do svého bankovnictví.