Gigaset A5X0/C6X0 IP

Telefony od nás přicházejí již nastavené. Tento návod použijte pouze v případě, že došlo ke ztrátě nastavení a nebo máte vlastní telefon.

Pin pro vstup do nastavení telefonu je: 0000 
Po nastavení telefonu doporučujeme změnit!

Pro zjištění IP adresy s rozrhaním telefonu ve Vaší místní síti zmáčkněte na základně velké modré tlačítko. Sluchátko Vám zobrazí IP adresu, kterou zadáte jako adresu do prohlížeče www.

a510-button-

A nebo..
Po zapojení telefonu, vezměte do ruky sluchátko, klepněte na tlačítko "Menu" (označeno třemi vodorovnými čarami, vlevo od tl. obálky). Zvolte ikonu klíče, potvrďte OK (tlačítko vpravo pod displejem). Dále přejděte na "System" > "Local Network" pro zobrazení přidělené IP adresy v místní síti.

Zobrazenou IP adresu vložte do prohlížeče, viz obrázek. 

Klepnutím na obrázek jej zvětšíte.
C610-00
Zadejte pin: 0000

C610-01
Klepněte na OK.

C610-02

C610-03

C610-04
"Telephony" > "Connections"

C610-05

C610-06
"Telephony" > "Number assigment"

C610-07

(!) Pokud máte ozvěnu snižte zde hlasitost na Low a nebo Normal

C610-08

C610-09Po zaregistrování telefonního čísla, vemte do ruky znovu sluchátko, klepněte na blikající ikonu dopisu a zvolte "No" Vymažete tím systémovou zprávu o nutnosti upgradu firmwaru.

Další doporučená nastavení sluchátka:
Settings > Language > Cesky > Vybrat > Zpět
Settings > Displej > Velké písmo
Settings > Displej > Spořič > Vyber > Hodiny > Uložit

Pokud se Vám telefon ani po nastavení neregistruje přejděte prosím na naše FAQ

(!) Při použití s barevnou linku dojde k obsazení 3 účtů.
(!) Firmware neupgradujte pokud k tomu nejste vyzvání technickou podporou. Pamatujte, že před upgradem firmwaru je vhodné provést zálohu nastavení. V průběhu upgradu nesmí dojít k přerušení elektřiny do základny ani do ručky. Po provedení upgradu může trvat až půl hodiny než se ručka znovu připojí do základny.

 

Nastavení více ruček

Obrázky nastavení připravujeme.

Mám již doma sluchátko Gigaset, bude kompatibilní s A 510 IP?

Podívejte se zde

 

Co umí Gigaset A510/C610 IP?

Základna dokáže sloužit jako malá ústředna. Nastavit do ní lze 6 telefonních čísel a připojit až 6 ruček A510H nebo C610H. Mezi jednotlivými sluchátky lze navzájem telefonovat a přepojovat přijaté hovory. Dosah ručky je přibližně 50m v uzavřených prostorách a až 300m v otevřených prostorech.

Pokud do telefonu nadefinujete více čísel, k nám se všechny zaregistrují pod jedinným SIP portem. Není zapotřebí nic dalšího nastavovat.

 

Volání mezi ručkami

Klepněte na tl. INT (Na kulatém tlačítku vpravu, pod displejem) a v seznamu vyberte požadované sluchátko. Funguje i číselná volba 1-6. Přepojení - Klepněte na tl. INT, po přijmutí hovoru a na prvním sluchátku zavěste.

Nabíjení ručky

Nabíjení je na ručce indikováno ikonou blesku. Stav nabití je zobrazován na indikátoru vedle. Do ručky vkládejte pouzenabíjecí baterie s kapacitou 500mAh a vyšší nejlépe do 1500mAh. Pípá-li ručka pak není kolébka zapojena do elektřiny.

 

Sluchátko se nespáruje se základnou

Pokud modré tl. základny svítí i v případě, že není telefon připojen na síť (po vytažení síťového kabelu) je poškozen a je třeba ho odeslat k nám na opravu, je-li v záruce.